מאמרים

בואו נקבע אנחנו את פני הממשל בארץ - חלק 2

עד כדי כך איטיים ומסואבים בתי הדין במדינת ישראל במיוחד בתי דין של דיני עבודה או לחילופין עד כדי כך מהירה תחלופת הרכב הממשלה במדינה. ואגב מסואבים ואיטיים, האם יש תכנון לטווח הרחוק במערכת המשפט, האם יש תכנית שתשחרר את הפקק בתיקי עתירות ותביעות של אזרחים אשר גורם לתביעות תמימות להסתיים רק לאחר 7-8 שנים לכל הפחות?

לא ברור מה הבעיה, מבנה שיטת הממשל, צורת הבחירה או פשוט העובדה שאנחנו מדינה צעירה שעוד לא סיימה את צעדי ההתארגנות הראשונים מ- 1948. האמת כרגיל תשב היכן שהוא באמצע. הפסיביות שלנו אל מול הממשל והשלטון היא פשוט בלתי נסבלת. משהו ברוח של העם עוד לא התאוששה מטראומות עבר ולכן נראה שכחברה אין בנו תעצומות נפש לקום אל מול האפליות והקיפוח וחוסר ההגינות ובוודאי אל מול השחיתות שמטנפת כאן כל חלקה טובה ופשוט להפוך שולחנות.

בעבר היו סיפורי גבורה מפארים את האתוס היהודי / ישראלי. היינו רוצים להיות יהודה המכבי, שמשון הגיבור, טרומלדור וכו...היום כולנו רוצים לפתוח משרד עורכי דין רוזנבלט ושות' ולהסתגר במשרד. יש לקוות כי הרכיב הלוחמני והמתמרד עוד קיים בנו כחברה במידה מספקת, בהחלט יש יסוד להניח שהמציאות תדרוש מאיתנו לחזור ולהיות כאלה שוב.

חזרה לחלק ראשון